AI ready – jedyna taka pracownia językowa!

23.04.2024

AI ready – jedyna taka pracownia językowa!

 

Dobra praktyka - AI w pracowni językowej

Ostatni rok to prawdziwy wysyp rozwiązań bazujących na sztucznej inteligencji. Jak zatem można ją wykorzystać do pracy z pracownią językową od Mentor Systemy Audiowizualne? Poniżej przeczytasz o dwóch konkretnych przykładach:

  1. Sprawdzanie umiejętności czytania to jeden z stałych elementów nauki języka. Często stresujący dla ucznia, ze względu na konieczność odpowiedzi przy biurku, tak aby nauczyciel dokładnie słyszał. Samo ocenianie czytania bywa również trudne, ponieważ w grę wchodzi wiele czynników, takich jak: poprawność czy płynność oraz wiek czytającego i trudność tekstu. Pracownie językowe Mentor mają na to rozwiązanie. Uczeń już nie tylko może czytać z ławki i będzie doskonale słyszany, ale dzięki implementacji wsparcia dla AI jego umiejętność czytania sprawdzi sztuczna inteligencja opracowana przez Microsoft! Jak to działa? AI poda finalny procentowy wynik odpowiedzi, który może być dodatkowym wsparciem dla nauczyciela przy ocenianiu.
  2. Testy w zasadzie możemy podzielić na 2 kategorie: pisane przez wydawnictwa i tworzone samodzielnie. Jednak zdecydowana większość ma wspólną cechę - piszemy je na kartkach. Sytuacja się zmienia, jeżeli tylko wraz z pracownią zdecydujesz się na zakup dedykowanego pakietu z dotykowymi pulpitami Quest i oprogramowaniem do przeprowadzania testów Creator. Uczniowie zyskują możliwość rozwiązywania testów ABCDE całkowicie cyfrowo, bez konieczności posiadania własnego sprzętu, a testy są sprawdzane samodzielnie. Jednak takie testy najpierw wymagają stworzenia. I tu znów z pomocą przychodzi AI! Dzięki aplikacji Twee w dosłownie minutę stworzysz pytania wraz z odpowiedziami zarówno do materiału wideo, jak i z wklejonego linku czy przesłanego pdf, a nawet skopiowanego tekstu. Wraz z nimi otrzymasz również odpowiedzi, wystarczy tylko całość przekopiować do dedykowanego programu i… gotowe! Sam system ma jeszcze jedną dodatkową zaletę - dzięki trybowi Access i specjalnie przygotowanym stanowiskom, uczniowie niedowidzący oraz z dysleksją mogą korzystać z funkcji czytania pytań i odpowiedzi, co znacząco ułatwi rozwiązywanie testu.

 

Więcej informacji o tym, jak skorzystać z AI w pracowni językowej dowiesz się z dedykowanego poradnika dostępnego za darmo dla użytkowników pracowni językowych od Mentor Systemy Audiowizualne – dostępny do pobrania w Centrum pobierania.

 

 

Blog